SEO a agenturySEO a agentury
SEO a podnikateléSEO a podnikatelé
CopywritingCopywriting
Případové studiePřípadové studie
Užitečné nástrojeUžitečné nástroje
Plus mínusPlus mínus
Zrušit filtr
SEO restart 2018

Můj (téměř) každoroční report z jedné z mála akcí, na kterou má smysl jít

SEO Restart

Pozdě, ale přece. A taky jsem si slíbil, že začnu zas psát.

Nechal jsem se zaměstnat

...a bylo to už před nějakou dobou. Nechci totiž nic klepat na dřevo, ani zakřiknout. Ale oXy je moc fajn firma.

Nechci slevu zadarmo

Jak se dělá SEO pro slevový portál? Pojďme se na to podívat....

Jak na PPC svépomocí #2

Rozhodli jste se, že se do PPC pustíte osobně? Tady je pár užitečných rad:

Jak na PPC svépomocí

Vyplatí se dělat si PPC sami?

zobrazit další

Jak se žije v dobré firmě

17. 09. 2015

Proč?

Jedna z motivací byla finanční. Ani ne tak co se týče částky, spíše jistoty. Klienti faktury spláceli se zpožděním - a to klidně ročním... U některých jsem to chápal, u některých méně, ale vždycky je upomínka o peníze nepříjemná. Proto jsem se rozhodl vzít místo SEO konzultanta v kvalitní firmě a mít "své jisté".

Jak?

Oxy online vypadá na první pohled jako malá firmička, tvořící eshopy. Ale opak je pravdou. Řadí se mezi špičku (a co jsem měl možnost nakouknout pod pokličku - a nejen jim -), řekl bych že jsou v oblasti pronajímaných eshopů jednička v ČR. Dělají i eshopy na míru, kde je hodnocení o dost složitější, ale můžete posoudit sami, jak se povedlo třeba CZC.

Na optimalizaci webu czc.cz jsem strávil prvních několik měsíců. Výsledky se pomalu a jistě dostavují i když spousta toho ještě není ani v tuto chvíli nasazena.

Jsem rád, že jsem konečně mohl "sáhnout hlouběji" - jako externista jsem v agenturách většinou řešil jen ty nejpalčivější problémy, protože na zbytek zkrátka nebyl budget (rozuměj - čas, peníze a vůle zadavatele).

Kdy?

Nastoupil jsem v únoru a po pár měsících se přesunul více ke klientům pronajímaných eshopů. A opět jsem musel smeknout - nikoho asi nepřekvapí když prosperuje eshop, který najme nejlepší copywritery, grafiky, PPC a UX specialisty a ti se mu věnují téměř na fulltime. Ale vystřelit obrat do násobků za jednotky tisíc, u eshopů s tuctovým zbožím a nezkušeným majitelem - to chce hromadu zkušeností.

Aktuálně pracuju na novém webu oxyshopu, kde jsem se dostal tak trochu zpátky k projektovému vedení - a to je taky důvod, proč zkrátka není čas přispívat na blog.

V šuplíku jich čeká spousta na korektury a zveřejnění, ale čas... není. V rámci oxy teď připravuju e-book pro začátečníky v Google Analytics, na ten se tedy v příštím měsíci můžete těšit, určitě ho zveřejním i tady.

A co se tím změnilo?

Podnikat jsem zcela nepřestal, nicméně věnuju se už spíše jen stávajícím klientům, případně těm, kteří mne osloví skrze společné známé. Ale i tak - za pokus nic nedáte. Nejtěžší na přechodu bylo zvyknout si na to, že když jdu k doktorovi, musím ještě vyřizovat nějaké papíry - na to nemám nervy, takže těch pár dní co jsem proležel jsem si vzal dovolenou. Ostatně, v oxy se na byrokracii zas tak moc nedá a papírování je omezeno na to nejnutnější.

Těště se na e-book a možná i případovky z czc.

 

SEO a agenturySEO a agentury
Plus mínusPlus mínus
vložit komentář
Nejsou vloženy žádné komentáře