SEO a agenturySEO a agentury
SEO a podnikateléSEO a podnikatelé
CopywritingCopywriting
Případové studiePřípadové studie
Užitečné nástrojeUžitečné nástroje
Plus mínusPlus mínus
Zrušit filtr
Měření botů v GA

Skript pro měření robotů v Google Analytics

SEO restart 2018

Můj (téměř) každoroční report z jedné z mála akcí, na kterou má smysl jít

SEO Restart

Pozdě, ale přece. A taky jsem si slíbil, že začnu zas psát.

Nechal jsem se zaměstnat

...a bylo to už před nějakou dobou. Nechci totiž nic klepat na dřevo, ani zakřiknout. Ale oXy je moc fajn firma.

Nechci slevu zadarmo

Jak se dělá SEO pro slevový portál? Pojďme se na to podívat....

Jak na PPC svépomocí #2

Rozhodli jste se, že se do PPC pustíte osobně? Tady je pár užitečných rad:

zobrazit další

SEO restart 2018

25. 06. 2018

Jaký byl podle mne letošní SEO restart? A co byste si z něj měli odnést? A stojí to za to?

 

Nebudu popisovat do detailu, co všechno jsem na přednáškách slyšel, spíš můj dojem z programu, abyste měli možnost zhodnotit, jestli vám akce stojí za to.

Konferencí provázel Filip Podstavec, jeden z lidí, kterých si na SEO scéně neskutečně vážím, skromnost sama a neskutečný skill. Moderování mu jde taky.

Stručně k přednáškám:

Kvalitní obsah nestačí

Ján Januška

Pro mne trošku zklamání, vlastně jsme se nedozvěděli nic jiného, než že obsah je nutné i propagovat. Ok, no.

 

Hledání příčin pomalého webu a jak to řešit

Michal Voják

Tohle už bylo lepší, i když pro mne také nic moc nového, nicméně i připomenutí a shrnutí základů se počítá. Odnáším si snad – více komunikovat s vývojáři už od začátku.

 

Analýza konkurence pro začátečníky i SEO guru

Milan Fiala

Analýzou konkurence se v poslední době zabývám docela dost, takže jsem se na přednášku těšil. Odnáším si hlavně inspiraci jak odhadovat seo strategie konkurence. Taky bude nutné si konkurenci u větších projektů začít třídit, štítkovat, sledovat peaky a start sezony.

 

3xx

Zdeněk Nešpor

Moc hezká přednáška s důrazem na přesměrování, hezky strukturovaná, jasně podaná. Jeden tip pro kohokoli: Fakt už se vykašlete na ty 302, nemá to cenu.

Google nám vzal 3 miliony, dostal se za mříže!

Richard Klačko

Super případovka. By jsem na tehle clickbait zvědavý a byl super! Richard popsal problém, se kterým jsem se osobně ještě nesetkal (Google jim zaindexoval url za #, přičemž mřížka byla dlouho považovaná za naprosto spolehlivý způsob, jak se vyhnout indexaci parametrů). Asi jediný wow moment z celé konference, ale jsem rád, že jsem se k tomu dostal, než bych to řešil na nějakém projektu naostro.

Sémantický web – má nás to vůbec zajímat

Martin Šimko

Současnost a budoucnost strukturovaných dat. Mám na věc podobný pohled jako Martin – aktuálně nejsou strukturovaná data nic, co bych řešil na prvním místě, ale během pár let by to mohla být zajímavá výhoda. Existují totiž strukturovaná data skoro na cokoli

Taste Perfect Storage: Search rocket to the moon

Matěj Velička

Hezká případovka, především pozitivní motivace, je vidět, že když se maká, tak se i s malým budgetem dají vykouzlit velké věci. Dobře vy, Taste Medio!

 

Analýza indexace se serverovými logy

Pavel Ungr

Moc hezky zpracovaná ukázka práce se serverovými logy od Pavla. Krok po kroku, někdy si ji určitě zkusím. Na většině projektů řeším analýzu indexace trošku jinak (jednodušeji a méně spolehlivěji), ale pokud budu někdy potřebovat detailnější pohled, tohle se rozhodně hodí.

 

Linkbuiding v roce 2018

Adam Ježek

Asi nejlepší přednáška/případovka z celé konference. Žádné wow momenty, ale skvělý pohled na to, jak pracovat s influencery, bloggery, spojovat výhody klientů k sobě... Možná jsem tím tak uchvácen jen proto, že nejsem linkbuilder a pro každého linkbuildera je to denní chleba, ale za mne super! Tip pro vás – pozvěte bloggery na piknik.

 

Podívejte se na zoubek Google Search Analytics

Marek Prokop

Maličko zklamání. Marek nám ukázal hezký a jednoduchý (ve výsledku) způsob, jak si udělat první check webu přes skripty v R, pomocí Search Console. To je super a určitě to využiju, jen tohle nám asi mohl ukázat kdokoli jiný, od Marka bych chtěl vidět nějakou případovku, případně zamyšlení do budoucna, protože si na něm nejvíce cením jeho originálního a vizionářského pohledu na SEO, jaký v ČR snad nemá nikdo jiný. Takže za mne – nevyužitý potenciál skvělého řečníka, snad příště.

 

SEO APPSide down

Jakub Chour

Appky s žádným klientem neřeším, nicméně představu o optimalizaci jsem měl už předtím a přednáška bohužel nic moc nového nepřinesla. Škoda.

 

Jak se dělá SEO ve Státech

Martin Kůra

Čekal jsem trochu té zahraniční nudy, po přednášce Martina z roku tuším 2016 nebo 2017. Martin je totiž skvělý odborník na zahraniční seo, ale dost nudný řečník. Nicméně evidentně vyrostl i v tomhle směru a přednáška mě bavila, i když zahraniční seo z principu nedělám. Super!

 

Na poslední bod – Novinky v Seznam.cz jsem už bohužel nebyl (kdyby tenhle bod měl Dušan Janovský, nechal bych si ten vlak i ujet)

 

Celkové zhodnocení:

13 přednášek

z toho 3, které určitě využiju, 1 wow moment, 2 motivace a zamyšlení do budoucna. 3 body programu, které téměř jistě nevyužiju. Tradičně skvělý catering.

Za cca 3500 cesta. Za mne ok. Z přednášejících by se imho dalo vytěžit víc, pro začínající seo konzultanty bezesporu čiré zlato, pro pokročilejší asi žádný fantastický přínos, ale pořád jedna ze dvou skutečných konferencí o seo v ČR (po boku SEOlogeru)

 

Rýpnutí na konec: Nedávná akce SEO jako Brno s Filipem Podstavcem co se týče přínosu a cena/výkon, SEO restart totálně převálcovala.

Plus mínusPlus mínus
vložit komentář
Nejsou vloženy žádné komentáře